Cztery lata minęły błyskawicznie

Dodano: 2024-04-12

Kadencja obecnej Rady Powiatu Żagańskiego dobiega końca. Kadencja intensywnej pracy, a także w moim przypadku nauki. Bo nie ukrywam, że przez 4 lata odebrałem solidną lekcję samorządu.

Gdy w jesienią 2014 roku mieszańcy Żagania obdarzyli mnie swoim zaufaniem, powierzając mi mandat Radnego Powiatu Żagańskiego, miałem oczywiście pewne obawy. W końcu wcześniej moje kontakty z samorządem były wyłącznie na stopie dziennikarz – samorządowcy.
Ale z drugiej strony pewnie kroczyłem przed siebie, mając za plecami poparcie ponad 300 osób, czyli drugi wynik wyborczy w mieście.

Dodatkowo od początku dopisywało mi „szczęście debiutanta”. Okazało się bowiem, że w Radzie pojawiło się aż 19 osób, które chciały rozwijać Powiat, nie bacząc na przynależność polityczną, czy sympatie wyborcze. Wiać było w ich oczach, że oni po prostu chcą działać. Tylko dwóch radnych za wszelką cenę chciało udowodnić, że my się mylimy, a oni są jedyną słuszną opcją głosem narodu.

Dzięki naszej 19-tce, przez 4 lata w powiecie udało się wyremontować wiele dróg, chodników i mostów, a także wybudować nowe szlaki jezdne i piesze.
Najbardziej cieszę się jednak z mojego autorskiego pomysłu nowego programu stypendialnego dla młodzieży szkolnej. Pracowałem nad nim z Panem Michałem Ciskiem przez wiele miesięcy, ale wreszcie udało się go wdrożyć w życie.

Nie będę wymieniał wszystkich dokonań bo nie o to teraz chodzi.

Po prostu chciałbym podziękować wszystkim kolegom Radnym (koleżanek niestety nie mieliśmy) za wspaniałe 4 lata, za kawał dobrej roboty, jaką wykonaliśmy dla mieszkańców, za twórcze dyskusje, za dobre rady.

Życzę Wam – Mieszkańcy Powiatu Żagańskiego – aby nowa Rada była równie mobilna, prężna i zgodna. Bo to idealna recepta na rozwój Powiatu!


Powrót